In Engeland krijgen 26 honden, drie paarden, 32 duiven en een kat een militair eerbetoon. De dieren hebben aan duizenden mensen het leven gered in oorlog en vrede. Een hond die mijnen opspoorde en vijf postduiven krijgen wegens heldendaden in Nederland het Victoriakruis voor dieren. De hond Ricky ruimde ooit mijnen op langs kanalen in Limburg. Toen hij eens gewond raakte bleef hij rustig en bracht zo niemand in gevaar. De duiven brachten cruciale informatie over in de Tweede Wereldoorlog.
En de paarden? wat deden die? Wel leuk, dat mensen heel blij zijn met dieren.. dieren zijn geweldig! En ik vind ook gelijkwaardig, maar dit is toch wel een beetje een mensachtige behandeling.. Ik denk dat ze blijer zouden zijn met veel vrijheid en wat voer
lang leven de dieren die de mens helpen. Het is meer een statement dan dat het voor de dieren zelf is. Ze willen ermee duidelijk maken dat de mens sommige dingen niet zonder de hulp van dieren kan doen.
Het is inderdaad onzin om deze dieren te eren. Geef die medaille a.u.b. aan hun trainers. Die hebben het echte werk gedaan. Deze dieren hebben gewoon gedaan wat hen geleerd is en niet meer. Dieren kunnen niet moedig of heldhaftig zijn. Dat zijn menselijke gedragingen waar je voor moet kunnen nadenken en dat kunnen dieren niet. Die reageren puur op instinct en op training. Denk maar aan de verhalen van vrouwtjesdieren die babydieren van een andere soort 'adopteren'. Dat doen ze niet uit barmhartigheid of medelijden, maar gewoon omdat hun (moeder)instinct ze daartoe dwingt.
@ZwaanME; het kan ook zo zijn dat die mensen die dieren hebben getraind om bepaalde dingen te doen die ze zelf te GEVAARLIJK vonden om te doen. Maar het eren is wel een beetje overdreven,dat is waar.
Ik vraag mij vooral af wat voor speciaals men van een kat kan verwachten... Heeft die nog gespionneerd in de eerste wereldoorlog? Misschien heeft die Duitse postduiven opgegeten?