Astronomen hebben de grootste diamant aller tijden gevonden in de buitenaardse ruimte. De massa van deze kostbare edelsteen zou tien biljoen triljoen triljoen karaat bedragen. De ruimte-diamant is een enorme bonk gekristalliseerde koolstof, 4000 km in diameter. De steen bevindt zich op 50 lichtjaren van de aarde in het sterrenbeeld Centaurus. Volgens de wetenschappers is de diamant het hart van een uitgedoofde ster, een witte dwerg met de officiële naam BPM 37093. Maar zij hebben hem de bijnaam Lucy gegeven, naar de titel van een bekende Beatles-song: Lucy in the Sky with Diamonds. Volgens de sterrenkundige Travis Metcalfe van het Harvard Smithsonian Center for Astrofysics, die aan het hoofd van een onderzoeksteam staat, zou je een vergrootglas zo groot als de zon nodig hebben om deze reusachtige edelsteen te bestuderen. De gigantische diamant straalt niet alleen, maar zendt ook geluiden uit, als een reusachtige gong. Over 5 biljoen jaar zal ook onze zon een witte dwerg zijn.
Ik snap dan bij zo'n bericht nooit hoe ze nou in vredesnaam dat kunnen weten. Het zal wel, maar 50 miljoen lichtjaren, daar heb ik geen voorstelling bij.
Quote Wien: Ik snap dan bij zo'n bericht nooit hoe ze nou in vredesnaam dat kunnen weten. Het zal wel, maar 50 miljoen lichtjaren, daar heb ik geen voorstelling bij.
Er staat 50 lichtjaren, maar evengoed een end weg.
Overgebleven diamant van Blofeld uit Diamonds are forever?
@ Luna, een kruimeltje ervan om je vinger zal wel passen denk ik.
Quote Wien: Ik snap dan bij zo'n bericht nooit hoe ze nou in vredesnaam dat kunnen weten. Het zal wel, maar 50 miljoen lichtjaren, daar heb ik geen voorstelling bij.
50 keer de afstand die het licht in een jaar aflegt In 3 secenden legt licht 1.000.000 kilometer af, dus 50 lichtjaren is HEEL ver, later we het daarop houden
@ajax_4ever: Je moet toch wat heh, als er geen woord is voor een getal met 43(!) nullen...
Maar 't is wel een leuk steentje... lekker aan de formaat, en als je de beroemde uitspraak mag geloven maak je je vriendin er heel blij mee (diamonds are a girl's best friend...)
Quote Henise: Zo zou hij er uit kunnen zien. De ver van mijn brandkastshow.
Het is net een meloen.
Die zijn toch niet blauw of wel? Als de diamantindustrie nou slim is stellen ze een regel op die stelt dat alleen diamanten gevonden op aarde geld waard zijn, of dat ze niet groter dan een vierkante meter mogen zijn
30-12-2007 21:41:52
Otto Senior lid WMRindex: 679 OTindex: 29 Wnplts: Groningen
tien biljoen triljoen triljoen
..... wtf is dat, er zijn toch getallen bedacht voor tot een 1 met 100 nullen?
Jullie kunt bij mij nu al aandelen kopen voor de voorgenomen explotatie van deze steen. Opbrengst wordt verwacht over twee generaties. Doe nu iets goeds voor uw nakomelingen en stort uw geld op rek.nr. 617532028 tnv. Hanssen
De vertaling van biljoen en triljoen klopt mij helemaal niks van!
Het Engelse woord "BILLION" betekend MILJARD!
Onze zon zal over ongeveer 4,5 miljard jaar sterven. Dat niemand dit eerder heeft opgemerkt, zegt wel weer wat. Edit Enkie: Als je een fout ziet, kun je ook mailen naar een van de mods..
Leuk voor mijn verzameling: dan kan ik dat ding in de kelder bewaren: samen met de Pink Panther, The Fallen Madonna with the Big Bbies (by von Klomp) en The Cracked Vase with the Big Daisies.
Quote ajax_4ever: Als de diamantindustrie nou slim is stellen ze een regel op die stelt dat alleen diamanten gevonden op aarde geld waard zijn, of dat ze niet groter dan een vierkante meter mogen zijn
Voorlopig is het nog veel goedkoper om één zielig karaatje uit de grond op te diepen dan om een kruimeltje uit de ruimte te halen, dus ik denk niet dt de prijs van diamanten binnenkort omlaag zal gaan.
lichtsnelheid c=299.792.458 meter per seconden. in 1 jaar zitten 60x60x24x365 seconden. Dit zijn dus 31.536.000 seconden. Dit maal 50 jaar maakt 15.768.000.000 seconden.
15.768.000.000 sec x 299.792.458 meter = 4727127446208000000 Meter. is dus 4727127446208000 Kilometer.
Volgens Microsoft Sam spreek je dat uit als Volgensmij klopt dit niet helemaal als ik dit probeer te controleren op wikipedia. Als iemand het beter uit kan spreken wil ik dat wel horen
Quote [BB: a?itas]hoeveel lichtjaar is het van hier tot de zon??
8 lichtminuten, zonlicht doet er 8 minuten over om de aarde te bereiken. Dat is dus 8 / 525600 (aantal minuten in een jaar) = 0,0000522070015 lichtjaar
50 / 0,0000522070015 = 3285000 De diamant saat dus 3285000 keer zo ver veg als de zon
Sorry voor de dubbelpost, maar ik wil mijn vorige inzending weer intrekken. Ik las 't even verkeerd en zit er een factor miljoen naast (slik). Evengoed is 50 lichtjaar toch echt nog iets te ver weg voor onze ruimtescheepjes
Lichtjaar Eén lichtjaar is de afstand die het licht in één jaar aflegt. En dan wil je natuurlijk ook wel weten hoeveel kilometer een lichtjaar is... Wel, het licht heeft een snelheid van 300.000 km/sec., dat wil zeggen: in één seconde legt het licht 300.000 kilometer af. (dat is ongeveer 7 keer rond de aarde in één seconde!). In één minuut is dat 60 x 300.000 = 18 miljoen kilometer. In één uur 60 x 18 miljoen = 1080 miljoen kilometer. In één dag 24 x 1080 miljoen kilometer = ongeveer 26.000 miljoen kilometer. Dat is 26 miljard kilometer. Per jaar legt het licht 365 x 26 miljard = 9500 miljard kilometer af. Ofwel 9,5 biljoen kilometer. Dat schrijven we zo: 9.500.000.000.000!
08-01-2008 16:33:10
Juuuuuul Lid WMRindex: 64 OTindex: 19 Wnplts: Den Bosch
Quote larsen:
Quote Juuuuuul:
Quote cptn. Cookie: En hoe lang zou het gaan duren voordat een of andere mafkees hem gaat claimen en hem op E-bay verkoopt?
Zeker 50 lichtjaren
een lichtjaar is een LENGTEMAAT, geen tijdsaanduiding
Zo te zien is hij wel een beetje te groot om op je trouwring te dragen. Als mensen wat meer naar boven zouden kijken, zouden ze zien dat echte schoonheid van buitenaf komt. Geld trouwens niet voor mensen.