Piloten van de Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Continental vonden een mooie manier om hun inkomsten aan te vullen: Ze gingen scheiden. De piloten vroegen tussen 2005 en 2007 een scheiding aan, maar hertrouwden zeer snel daarna weer met hun oorspronkelijke partner. In de tussentijd hadden de partners tot wel 900.000 dollar per persoon aan pensioengeld opgestreken. 'In de pensioenvoorwaarden van Continental staat een clausule die het ex-partners van personeel mogelijk maakt om een lump sum aan pensioengeld op te strijken in het geval van een scheiding. Toen Continental lucht kreeg van dit bedrog, ontsloeg het de piloten en spande een rechtszaak aan. De luchtvaartmaatschappij claimde ten onrechte tussen de 10 en 11 miljoen dollar aan pensioengelden te hebben uitgekeerd. Maar een rechter in Texas heeft de zaak afgewezen. Volgens de rechter kan een bedrijf als Continental niet oordelen over de echtheid van een huwelijk. Maar tegelijkertijd vond de rechter wel dat de piloten de schijn tegen zich hadden. De piloten bleven ondanks de scheiding toch met hun ex-vrouwen samenwonen en lieten na om familie en vrienden op de hoogte te brengen van hun scheiding. De piloten spannen nu op hun beurt een rechtszaak aan tegen Continental om hun ontslag aan te vechten.
Ook al worden ze niet ontslagen, deze piloten zullen hoogstwaarschijnlijk niet veel plezier meer beleven aan hn werk nadat ze zoiets geflikt hebben... Als het mijn collega's waren zou ik ze in ieder geval niet zo vriendelijk meer gezind zijn
Het gaat hier om morele juistheid en juridische juistheid. Die 2 zaken gaan vaak niet samen.
22-10-2009 13:28:10
wino Senior lid WMRindex: 438 OTindex: 274 Wnplts: Grolle!! S
Quote FreeHansje: Het gaat hier om morele juistheid en juridische juistheid. Die 2 zaken gaan vaak niet samen.
Ja hoor die gaan prima samen: Het is moraal juist om van de juridische juistheid gebruik te maken en deze zo te gebruiken dat die voordeel heeft voor jou
wat een goed voorbeeld van het verval van moraal in deze wereld ikke ikke ikke en de rest kan stikke.. zo ga je toch niet met elkaar om ze bedenken zo'n regeling om mensen te helpen, dus voor mensen die het echt nodig hadden hebben ze het verpest onbegrijpelijk. Ik zou me er de rest van mijn leven slecht over voelen. Iemand op zo'n manier belazeren kan echt niet..
@HanZie: Dus als anderen asociaal doen is dat voor jou ook reden asociaal te doen??!!
Het is en blijft bedrog!! Alleen snapt die rechter dat nog niet!! Collega's mogen voor de ectra kosten opdraaien en diegenen, die echt scheiden, zitten nu dus waarschijnlijk met een probleem te kijken.