Een Amerikaan die op een veiling van gevonden voorwerpen een rookoven kocht, kreeg daar een verrassende inhoud bij. Volgens de politie opende de man de oven en zag dat daar iets in lag dat op een stuk hout leek, ingepakt in papier. Toen hij het papier openmaakte zag hij echter dat het om een menselijk onderbeen ging. Na nader onderzoek bleek dat het been van een jongen te zijn bij wie het geamputeerd werd na een ongeluk. Hij wilde het been bewaren nadat het was afgezet. Naar verluidt gaat hij het binnenkort ophalen bij de koper van de oven.
De vorige eigenaar (Peg Steele) was de moeder van de jongen. Ze hadden de oven laten staan in een huur appartement en de jongen is het been waarschijnlijk vergeten uit de oven te halen alvorens ze gingen verhuizen.. de jongen had het been bewaard vanwege "geloofsredenen". de rest van de familie was hier zwaar op tegen.. Maar waarom hij in een oven zat is onduidelijk, misschien dacht hij dat een gerookt been beter/langer houdbaar zou zijn?
Als de jongen komt te overlijden en hij wordt zonder dat been begraven, moet hij eeuwig in het hiernamaals rondstrompelen. Pffffff gelukkig dus maar, dat het been weer terecht is.
Het ergste was nog dat de artsen het verkeerde been hadden afgezet . De jongen wilde het been bewaren als bewijsmateriaal in een procedure tegen het ziekenhuis. Maar toen hij aan zijn advocaat vroeg wat zijn kansen op schadevergoeding waren, antwoordde deze: Je hebt geen poot om op te staan.